Lombikbaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Lombikbaba

Lombikbaba, Örökbefogadás,
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 öreg motorosok

Go down 
+28
fkriszti78
Viki
Mazsi
Pepi
minyuu
Zsuka
zsu76
LaLinea
Ani
Buksi
Netti
virginia81
szeleczky
Admin
andu29
Metybaba
mandarin
Zsazsah
Erősske
Ladybird
szisz
Micimaci
nyulacs
Timi
bodjas
Bea
hajdub
Petra
32 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
SzerzőÜzenet
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 11:38 am

Levi úgy látom, hogy az ikrek a férfi hormonokra is nagyon jó hatással voltak. ;-)

A titkos kismamát valamennyien ismeritek. Wink No ezért most lehet, hogy kapok, de nem tudtam kihagyni. Embarassed
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Micimaci
Lelkes fórumos
Micimaci


Hozzászólások száma : 220
Points : 225
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 44

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 1:50 pm

Mandi nem én vagyok az. Very Happy
Ani Gergő is február 1-én kezdi az ovit, de nálunk nincs mini csoport viszont van bölcsi, de
oda már nem akartam beadni, úgyhogy szerintem náluk is ő lesz a legfiatalabb.
Nagyon izgi. Mennyit kell még várni a titkos kismamira? Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 1:53 pm

Mici nagyon örülök, hogy együtt kezdenek a fiúk. Így legalább könnyebb lesz nekünk anyukáknak. ;-)

Pár hetet kell még várni... Wink
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
szisz
Kezdő fórumos
szisz


Hozzászólások száma : 80
Points : 82
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Somogy megye

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 4:22 pm

Kedves Anyukák!
Lányomtól ismerem ezt a fórumot, felcsigázott a jelenlegi téma. Wink
Öreg óvónéniként (15 éve vezetőként) a következőket javaslom:
Mielőtt beíratnátok gyermeketeket oviba, egyedül menjetek be, kérjétek el az adott óvoda helyi nevelési programját. Ez minden oviban más és más. Ezt a dokumentumot csak helyben olvasásra adják át, ezért célszerű egyedül - baba nélkül - bemenni. Ebben mindent elolvashattok arról, hogy az adott intézményben mit, és hogyan fognak "dolgozni" a babátokkal. Ha ezt szimpinek találjátok, utána lehet bemenni az újdonsült, leendő ovissal, s egy kicsikét körülnézni.
Lehetőséget kell biztosítani az u.n. "anyás beszoktatásra" s ezen alkalmakkor együtt lehettek babátokkal, természetesen az óvónéni instrukcióit be kell tartani - de ez sem lehet merev szabály.
Nos talán nem is mondtam újakat, de fontosnak tartottam ezeket.
S ami még bosszant: nem vinném az unokámat olyan oviba, ahol a legszentebb tevékenységet -a játékot - megzavarják az evéssel. Az óvónéni praktikái között kell legyen olyan motiváció, amivel enni és játszani is lehet egyszerre. Ebédeljen gyermekeddel az asztal mellett, külön széken a kedvenc játéka, alvókája, párnája, vagy bármi amihez ő ragaszkodik..
De természetesen amit minden óvodapedagógusnak be kell tartania: a családban kialakult jó szokásokat a gyermek óvodai életében is be kell tartatni.
Valahogy így van ez az országos alapprogramban: a gyermek nevelése elsősorban a család kötelessége, az óvoda ebben csak kiegészítő szerepet kap.
Köszönöm, hogy elolvastátok.
Mosolygós óvónénit, boldog babákat kívánok nektek ismeretlenül is: egy nagymama.


PP nagyija Very Happy
Vissza az elejére Go down
andu29
Lelkes fórumos
andu29


Hozzászólások száma : 276
Points : 279
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Hajdú-Bihar megye

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 4:45 pm

Titkos kismamira van azért nekem is egy tippem... Ani véletlenül nem te vagy az Embarassed
Vissza az elejére Go down
mandarin
Lelkes fórumos
mandarin


Hozzászólások száma : 205
Points : 214
Join date : 2010. Mar. 01.
Tartózkodási hely : Albertirsa

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 6:20 pm

Beus, de jó téged is látni! Dobhatnál egy képet Helkáról, 1000 éve nem láttuk! Bevallom, reménykedtem hogy Te vagy a titkos kismami Rolling Eyes Rolling Eyes

Na,Levi, látod, nálunk is ez volt az egyik gond...a lassu spermaszám, és mind a 2 gyerekunk spontán fogant! Én nem szedek gyogyszert és nem is leszek hajlandó, ameddig élek!!Az tuti! Persze védekezunk máshogy, de elegem van a hormon bogyókból. Hogy a lányomnak mit fogok tanácsolni, azt egyenlore nem tudom ...de nem igazan szeretném hogy hormonokkal tomje majd magát!

Minyuuuu...mesélj, veletek mi van?

Koszi a gratukat a vizsgámhoz Embarassed Embarassed szerdán megyek forgalmira, vagy ezt már írtam?

PP nagyi, koszonjuk az infokat...egyébként ezt hogy az ovi nem nevel, csak "kiegészíti" az otthonrol hozottakat, nekunk minden szuloin elmondják az ovonenik!
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 6:41 pm

PP nagyinak nagy köszönet!

Nálunk egy óvoda van a községben, bölcsőde nincs is, így megbízunk a helyi nevelésben.
Van anyás beszoktatás, és ami nagyon jó, hogy nem időhöz kötött. Amennyi szükséges a gyermeknek.
Bevallom, hogy én nem haragudtam, amiért nem engedték játszani. Embarassed Itthon sem lehet evés közben játszani és jobb, ha nem zavarják össze a szabályokat illetően. Tehát a mi esetben betartották a családban kialakult jó szokást. Arról nem beszélve, hogy ez még nem a beszoktatás, csak beszélni mentünk az óvónővel és a fiam követelte kis magának az ebédet... Embarassed Szerintem, de ez csak az én véleményem zavaró lett volna, ha az alig beszokott minisek ebédelnek miközben a fiam ebéd címén bemegy játszani ebédidőben. De lehet, hogy én gondolom rosszul. Még zöldfülűek vagyunk a témában. Embarassed Embarassed

Darin, akkor ezek szerint Te már tudod, hogy nem én vagyok. Wink
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
mandarin
Lelkes fórumos
mandarin


Hozzászólások száma : 205
Points : 214
Join date : 2010. Mar. 01.
Tartózkodási hely : Albertirsa

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 6:46 pm

Ani, tudom...bár kitorloltem az elozo hsz-omat, ugy voltam vele hogy nem akarom hogy fokozódjanak az izgalmak Cool Cool
de megsugták, jah...
Vissza az elejére Go down
andu29
Lelkes fórumos
andu29


Hozzászólások száma : 276
Points : 279
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Hajdú-Bihar megye

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 7:04 pm

Ez igazságtalan Laughing
Zsuka, Ani, Mandi és biztosn van még aki tudja csak csendben van...

Mi meg várjuk csak ki a 12 hetet igaz?
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 7:21 pm

andu29 írta:
Ez igazságtalan Laughing
Zsuka, Ani, Mandi és biztosn van még aki tudja csak csendben van...

Mi meg várjuk csak ki a 12 hetet igaz?

15 hetes, az amnio eredményéig kell még várni. De őszintén remélem, hogy minden rendben lesz és lehull a lepel.
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Netti
Lelkes fórumos
Netti


Hozzászólások száma : 248
Points : 253
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 44
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 8:29 pm

Sziasztok!
Egyre fokozódnak az izgalmak, hogy ki lehet a kismama. Nekem is van egy tippem, de lehet, hogy nagyon rosszul gondolom.
Levi! Gratulálok! Aztán nem eltűnni, gyere a hírekkel! És így utólag is nagyon boldog születésnapot!
Minyuu! Azért látom te is előkerülsz néha...
Bea! Köszi a köszöntést! Majd dec. 9-én kell újra mennem UH-ra, vagy hamarabb ha rosszabb lesz. Lehet, hogy hamarabb megyek mert gyakran fáj és felszívódni nem akar. (Arra vártam, hogy új ciklusnál hátha elmúlik) Én csak UH-on voltam, így nem kellet mindent végig járnom.
Nálunk Szabolcs nagyon szereti az ovit. 2. nap meg is kérdezte az óvónő, hogy mindig ilyen barátságos és jó kedélyű-e. Persz nagyon jól esett, de azért be kellett vallanom, hogy a hisztiket nekünk tartogatja mindig. Neki már nagyon hiányzott a gyermektársaság amíg itthon volt a nyáron, szóval nagy örömmel ment. És persze mindenkinek mesélte, hogy ő már kinőtte a bölcsit, ő már nagy óvódás Very Happy Rolling Eyes És persze mondta, hogy ez egy jó hely mert 2 csúszda is van.
Én már most kész vagyok az angol tanulástól. Átlagban 3-4 órát kell még itthon tanulnom és mégis úgy érzem, hogy nem tudok semmit. öreg motorosok - Page 40 26435 Nem tudom mi lesz velem jan. közepéig. És persze sikerülnie kell a sima és a szakmai nyelvvizsgának is. Csak estére vagyok már olyan fáradt, hogy amikor neki állok tanulni (amikor Szabolcs aludni megy) már alig fog az agyam.
Bocsi megyek, Szabolcs új könyvet kapott szülinapjára és amíg nem tudja kívülről nem lehet lerakni. study
Vissza az elejére Go down
Zsuka
Lelkes fórumos
Zsuka


Hozzászólások száma : 213
Points : 217
Join date : 2010. Feb. 28.
Tartózkodási hely : Erdély

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptySzer. Szept. 29, 2010 11:14 pm

Andu, tudod mit? Annyiszor voltam így mint te, ti most, a 4 (5?) év alatt, amióta fórumozom itt Wink , hogy (elsősorban) Ani, mindig elsőnek megtudta, hogy valaki babás lett. Rébuszokban kezdtek beszélni-írni a fórumra s mi, a többiek, csak találgattuk, hogy most akkor kiről van szó. Persze, mindig kiderült, de ki kellett várni. Laughing Laughing No most véééééégre én vagyok ilyen kivételezett helyzetben! Büszke is vagyok rá! bounce DE nem szabad elmondjam öreg motorosok - Page 40 878649
Mandi, pssszt.

Mandi, és miért ne lehetne motorozni még 1 darabig? Én a tavaly nov. huszonvalahányadikáig még bicikliztem. És nálunk azért hűvösebb van. Van már motoros ruhád? Vagy valami szél meg eső elleni cuccod. 80-nal már mentél, ugye? Annál a sebességnél fázol már reggelente a motoros ruhában is?

PP-nagyi: jó dolog ez! Milyen kár, hogy mindenhol nem így van. Én pl. nem is hallottam róla, hogy nálunk ilyesmi lenne. Sok dolog még nem így van. Többek között az is, hogy 22 gyerek van a csoportban és egy óvónő és 3 csoportnak van egy dadája. S a 3 óvónő 4 csoportot visz Rolling Eyes Azért van haladás a 14 év alatt. Olyan dolgok voltak ma az első szülői értekezleten, hogy csak ámultam és bámultam. S persze vagy 2 és egynegyed órát tartott. Kidumáltunk mindent, meg próbáltuk megismerni egymást, a gyerekeinket, meg kicsit összerázódni.

Netti, ez ciszta?

Mandi (újra), a lányodnak azt mondod amit szeretnél, hogy csináljon, amit te is teszel: hormonokkal ne tömd magad, ha nem muszáj, keressetek más védekezési módszert, mert az abortusz az nagyon rossz dolog (szervezetnek, léleknek). Megérti. Csak épp idejében kezdd el, hogy nehogy azt a választ kapd:hagyd anya, megoldottuk már, tudjuk már a dörgést... 10 év s mondhatod is Embarassed Wink
Vissza az elejére Go down
mandarin
Lelkes fórumos
mandarin


Hozzászólások száma : 205
Points : 214
Join date : 2010. Mar. 01.
Tartózkodási hely : Albertirsa

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 30, 2010 5:46 pm

Zsuka,mentem mar 80al,ugy hogy en huztam a gazt,es ifju titan koromban 250 volt a max,utaskent.de akkor meg nem volt gyerekem.sokan kritizaltak mostanaban a motorozas miatt,de en nem akarok allatkodni,oreg vagyok ahhoz es van ket gyerekem,nem akarok meghalni.sajna ilyen idoben mar csak motoros ruhaban lehet motorozni,gatyam meg nincd,azt majd jovore.mas minden van mert kell.majd megtapasztalod te is:)
Jah,a vedekezesrol,ha becsuszna egy bebi,nem mennek abortusra,az biztos.mivel egyszer majd szeretnenk harmadik gyereket,addig ez nem gond.hogy utana mi lesz,azt meg nem tudom,de nem is akarok ennyire elore gondolkodni.neked a lanyod Mar szed tablettat?nalatok hogy volt ez a dolog?
Vissza az elejére Go down
Micimaci
Lelkes fórumos
Micimaci


Hozzászólások száma : 220
Points : 225
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 44

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 30, 2010 6:19 pm

Netti Szabinak boldog szülinapot kívánunk!
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 30, 2010 9:31 pm

Szabolcs Isten éltessen sokáig a 3 éves születésnapodon!
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
andu29
Lelkes fórumos
andu29


Hozzászólások száma : 276
Points : 279
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Hajdú-Bihar megye

öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 EmptyPént. Okt. 01, 2010 1:40 pm

Szabi boldog szülinapot kívánunk. Anya neked kitartást a tanuláshoz, nem könnyű az biztos.



-------

https://lombikbaba.hungarianforum.com/viewtopic.forum?t=29
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





öreg motorosok - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: öreg motorosok   öreg motorosok - Page 40 Empty

Vissza az elejére Go down
 
öreg motorosok
Vissza az elejére 
40 / 40 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics
-
» öreg motorosok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Lombikbaba :: Öreg motorosok-
Ugrás: