Lombikbaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Lombikbaba

Lombikbaba, Örökbefogadás,
 
KezdőlapKezdőlap  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 IR és PCOS

Go down 
+3
Netti
Viki
Ani
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyCsüt. Márc. 04, 2010 3:33 pm

Ide várunk mindenkit, akinek bármilyen kérdése/dilemmája van az Inzulin Rezisztenciával illetve a Policisztás Ováriummal kapcsolatban.

PCOS-ről bővebben: http://www.pco-szindroma.hu/index2.html
Metabolikus szindróma: http://www.mensmentis.hu/metabolikus.html
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Viki
Kezdő fórumos
Viki


Hozzászólások száma : 141
Points : 146
Join date : 2010. Mar. 01.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyHétf. Márc. 08, 2010 10:20 am

Látom, nem talált vissza senki a régiek közül!!!
Luijza igazoltan van távol! Duplán! IR és PCOS 646719 Wink
Netti, Ani, Zsuka, Erősske, Helena, (biztos valakit kihagytam confused Embarassed ), veletek mi van?

Sajnos magamnak be kell írnom egy fekete pontot, már megint híztam. No No No Nem lesz ez így jó!!! Pedig két este a vacsorát is kihagytam.

Lányok, szerintetek a gyógyszert (met), ha csak azért kellett elkezdenem szedni, mert hátha megyek még lombikra, abba lehet hagyni? Több lombik nem lesz.
Gondolom, ha abba hagyom, ismét hízni fogok, és megint magas lesz az inzulinom!

Gyertek néha ide is!!!!
Vissza az elejére Go down
Netti
Lelkes fórumos
Netti


Hozzászólások száma : 248
Points : 253
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 44
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyCsüt. Márc. 11, 2010 8:44 pm

Sziasztok!
Viki! Csak a te kedvedért bekukkantok egy kicsit Very Happy Szerintem a gyógyszert kérdezd meg a dokidtól. Nekem azt mondta, hogy ha még nem akarunk babát és 100 %-ban tudom tartani a diétát akkor megpróbálhatom abba hagyni, de mivel a munkahelyemen nem lehet tartani ezért szedem tovább.
A többiek tényleg nagyon eltűntek. Azért remélem visszatér mindenki.
Vissza az elejére Go down
Helena

Helena


Hozzászólások száma : 5
Points : 5
Join date : 2010. Mar. 06.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptySzomb. Márc. 13, 2010 10:27 pm

Sziasztok!

Én is idetaláltam Very Happy

Viki, szerintem is kérdezd meg az orvosodat a gyógyszer elhagyásával kapcsolatban!

Luijzika, a lányok csodaszépek! Laughing Laughing

A diétával mostanában én is hadilábon állok... Embarassed Embarassed
A műtét meg az idegeskedés miatt borult minden, de most már erős leszek és újra be fogom tartani rendesen.
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptySzomb. Márc. 13, 2010 11:26 pm

Viki én nem hagytam abba, mert gyerek mellett az EGÉSZSÉG még hangsúlyosabb lett. Bár az elmúlt idő bűnözéseinek köszönhetően +4 kilóval gyarapodtam. IR és PCOS 1260 Sad Valószínű jönni fogok diétás tanácsokért... Embarassed
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Viki
Kezdő fórumos
Viki


Hozzászólások száma : 141
Points : 146
Join date : 2010. Mar. 01.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyHétf. Márc. 22, 2010 8:13 pm

Ani, én nem vagyok nagy gyógyszer szedő, kivéve, ha görcsölök. Ha fáj a fejem, akkor is csak akkor veszek be, ha már végképp nem bírom tovább. Valahogy mindig úgy tekintek a gyógyszerekre, mint vegyi anyagokra. A májnak nem igazán tesznek szerintem jót. Lehet, hogy butaságnak tűnik. Egyébként tanácsadásból jó vagyok, de példamutatásból....... No Wink Suspect affraid

Nem nagyon pörög ez a topik, de jön a nyári bikini szezon!!! Shocked Smile Majd jöttök diétás tanácsért!!! Laughing
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: PCOS önsegítő klubok országszerte   IR és PCOS EmptyPént. Ápr. 02, 2010 12:26 pm

PCOS önsegítő klubok országszerte

Ahhoz, hogy ezek létrejöjjenek, a segítségedre van szükség.

Mik azok az önsegítő klubok?

Egy kiképzett, PCOS-ban járatos aktivista vezeti. Feladatai:
- egy napos elméleti képzés (PCOS háttere, kezelése, életmód-váltáshoz szükséges ismeretek) - ez ápr.10-én lesz a XVII kerületben szombaton (pár órás)
- kapcsolattartás a PCOS Szívügy Alapítvány kurátoraival és a PCOS honlap szerkesztőivel
- kapcsolatfelvétel a helyi orvosokkal, védőnőkkel és dietetikussal
- fórum vezetése, telefonos elérhetőség (PCOS segítségnyújtás)
- vállalja, hogy 1-2 havonta összejövetelt megszervez a térségi, helyi PCO-sok részére, és ehhez lehetőség szerint programot biztosít (1-1 előadó pl. orvos, életmód-tanácsadás, főzésóra stb.) Most nagyon jó lehetőség lenne a Születés Hete rendezvénysorozatba való bekapcsolódás, ami tavasszal lesz!!
- az összejövetelek reklámozását megszervezi (plakát, körlevél, fórumok stb.), egyébként szórólapokat, kártyákat, plakátokat terjeszt helyben pl. kozmetikák, fitness szalonok, patikák, védőnői várók.
- a honlap szerkesztők promócióval segítik a munkáját

Elsősorban olyanok jelentkezését várjuk erre a feladatra, akik kismamák vagy kisgyermekkel otthon vannak, ezért több a szabadidejük; vagy a szakmájukból eredendően nagyobb affinitást éreznek a feladathoz (egészségügyis, pedagógus, szociális munkás, dietetikus stb.)

Az önsegítő klubok összejövetelei akár egy iskolateremben megtarthatók, amely lényegesen kevesebb forrást igényel, mint az országos PCOS találkozó megrendezése. Viszont mivel területi alapon szerveződnek, bárki által sokkal könnyebben elérhetők.

A vezetője bármikor elérhető e-mailben vagy telefonon tanácsadás végett.

Mit nyújt az önsegítő klub?

A kluboktól azt reméljük, hogy decentralizált működésüknél fogva, jobb kapcsolatot tudnak fenntartani a helyi egészségügyi szakemberekkel. Ennek az lehet az örvendetes következménye, hogy egyrészt, az helyi sorstársak informáltabbak lehetnek a helyi kezelési lehetőségeket illetően; másrészt, a szakemberekkel is megindulhat a párbeszéd akik ezáltal nyitottabbak lehetnek.

A klubnak ezenkívül feladata az életmód-váltás elsajátításának segítése. Ezt szolgálja a rendszeres összejövetel és az írásos anyagok, amelyeket terjeszt. Dietetikussal áll kapcsolatban, aki segíti a klub munkáját.

A klub élő levelezőlistát/ fórumot működtet, ezáltal a helyi sorstársak információt cserélhetnek egymással.

Miből történik a klubok finanszírozása?

Az önsegítő klubok működtetése elkerülhetetlen anyagi kiadásokkal jár. Hogy a lényegesebbeket felsoroljuk:

- a vezetők képzése
- írásos anyagok sokszorosítása
- kommunikációs költségek (telefon, előfizetés)
- reklámanyagok a klubok és összejöveteleinek népszerűsítéséhez, promóció
- helyiségbérlés nagyobb érdeklődés vagy speciális programok esetén (pl.főzésóra)

Ezért ahhoz, hogy ezek a klubok élhessenek, a PCOS Szívügy Alapítványnak, mint háttérfinanszírozónak, forráshoz kell jutnia. A forrásokat elsősorban pályázatok és adományok útján, idén az 1%-os felajánlások révén kívánja megszerezni.

Hogyan segítheted a forrásszerzést?

Sokat tehetsz az ügy érdekében, ha:
- felhívod a figyelmet egy olyan pályázatra, aminek útján e célra jó eséllyel nyerhető forrás
- ha segítesz a pályázatírásban (a pályázatíró és ú.n. projektmenedzser díjazása sok esetben elszámolható költség!)
- ha tudsz olyan céget, amely esetleg szponzorként beszállna a program megvalósításába
- ha van olyan, az Alapítvány ismertebbé tételére vonatkozó elképzelésed, ami által jövőre sokaktól remélhető 1% adomány

Ha szeretnél önkéntesnek jelentkezni, valamint szeretnél részt venni a árpilis 10-i ingyenes programon, kérlek írj nekem egy privit.

Köszönöm. Ani
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
mandrin




Hozzászólások száma : 1
Points : 1
Join date : 2010. Apr. 06.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyKedd Ápr. 06, 2010 11:51 am

Sziasztok!
Hát nehezen, de én is visszataláltam.
Elég sok minden történt velem a közelmúltban. Többek között persze kiderült, hogy PCOs vagyok, mikor babát szerettünk volna. Viszont miután (sok-sok hét/hónap és persze pénz ráfordítással) azt mondta a doki, hogy az IR-rel enm is kell foglalkoznunk, mert nincsenek súlyproblémaim, és nem adna rá gyógyszert, mert elfogynék...különköltözött a párom Sad De a gyógyszert szedem, merta doki szerint visszaállíthatja a ciklusomat. (Norcolutot és Clostilbegyt kapok - persze tudom, hogy ez egyedül tök fölösleges...)
Visszaállította ez valamelyikőtöknke a hormonjait normálisra?
Vissza az elejére Go down
Franci




Hozzászólások száma : 3
Points : 3
Join date : 2010. Apr. 09.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyPént. Ápr. 09, 2010 1:02 pm

Sziasztok!
Budapesten keresek orvost, nőgyógyászt.
Nem tudom, hogy köztetek van e pesti. PCO-sként a Mensmentisbe jártam, de ott a Clostin kívül nem tudnak tovább lépni.
Én olyan orvost, intézményt keresek, ahol a HSG-t megcsinálják.
Segítségeteket előre is köszönöm: Franci
Vissza az elejére Go down
Viki
Kezdő fórumos
Viki


Hozzászólások száma : 141
Points : 146
Join date : 2010. Mar. 01.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyPént. Ápr. 09, 2010 10:15 pm

Mandrin, ne haragudj, de nem vagyok képben veled kapcsolatban! A régi fórumon is ez volt a neved? Sajnálom, hogy a párod elhagyott! Hormon ügyben nem tudok tanácsot adni! Melyik doki mondta, hogy az IR-rel nem kell foglalkozni, mert nincsen súlyproblémád??? Nem vagyok szaki, de másnál sem volt súlyprobléma, mégis kapott az IR-re gyógyszert. Nem próbálkozol meg a Mensmentissel?

Franci! Sajna nem tudom, hogy melyik pesti orvost kereshetnéd meg. Sajnos eléggé pang ez a topik, talán inkább a lombikos topikon tudnának neked segíteni! A Mensmentisben nem kérdezted meg? Ott is van nőgyógyász!

Többiek????
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyPént. Ápr. 09, 2010 10:50 pm

Franci a HSG-t az OEP fínaszírozza. Bárhol megcsinálják, ahol a műtős körülmények adottak.
Ugyanarról a MensMentisről beszélünk??? http://www.mensmentis.hu/pcos.html Pontosan melyik orvos ajánlotta neked a Clostybelgitet?
Hármas alapkezelést (metformin, diéta, mozgást) nem is kaptál?

Az IR-ed rendben van? Milyen orvost keresel? Így talán könnyeben tudnánk segíteni.
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyPént. Ápr. 09, 2010 10:57 pm

mandrin írta:
Sziasztok!
Hát nehezen, de én is visszataláltam.
Elég sok minden történt velem a közelmúltban. Többek között persze kiderült, hogy PCOs vagyok, mikor babát szerettünk volna. Viszont miután (sok-sok hét/hónap és persze pénz ráfordítással) azt mondta a doki, hogy az IR-rel enm is kell foglalkoznunk, mert nincsenek súlyproblémaim, és nem adna rá gyógyszert, mert elfogynék...különköltözött a párom Sad De a gyógyszert szedem, merta doki szerint visszaállíthatja a ciklusomat. (Norcolutot és Clostilbegyt kapok - persze tudom, hogy ez egyedül tök fölösleges...)
Visszaállította ez valamelyikőtöknke a hormonjait normálisra?

Mandrin nekem sem volt soha súlyproblémám. Sőt a sovány IR-sek táborát gyarapítom és sajnos rosszabb értékekkel, mint a túlsúlyosak. Vikihez hasonlóan mindenképp a Mens Mentisbe irányítanálak. Nemsokára hivatalos lesz a statisztikájuk. Megdöbbentő. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyCsüt. Ápr. 15, 2010 9:50 pm

Sziasztok!

Elindultak a PCOS önsegítő körök országos szinten!!!

A lakóhelyedhez legközelebb eső önsegítő kört az alábbi linken megtalálható táblázatban találod:
http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

Jobb oldalon a friss hírek alatt.
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyCsüt. Ápr. 15, 2010 9:57 pm

"■PCOS: sokakat érint, mégsem ismerjük" cikk az alábbi honlapon:

http://www.gyermekevek.hu/cikk/pcos_sokakat_erint_megsem_%20ismerjuk/index.php
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Franci




Hozzászólások száma : 3
Points : 3
Join date : 2010. Apr. 09.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyPént. Ápr. 16, 2010 12:15 pm

Szia Ani!

Igen arról a Mensmentisről van szó!
A met, diéta, lusta mozgás megvan.

A Clostit azért kaptam, mert nincs peteérése. Eddig 3 adagot szedtem. Napi 1 Clostitól se volt peteérése, utána jött a 2*1, és ittam hozzá málnalevél teát, akkor volt peteérés, most is 2*1-et ettem tea nélkül és nem is volt peteérésem.
A nődokihoz nem is mentem vissza. Kicsit besokaltam a tehetetlenségtől.

A SOTE endokrinológiát már megjártam, ott az inzulinnal nem is foglalkoznak. A doktornő a HSG-t kérte, de mivel elég összevissza a menzeszem az asszisztens nő nem tudott időpontot adni. 2 HSG időpontot kellett lemondanom. Mindig megjött akkora. A kerületi doktornő is csak akkor tudja megcsinálni ha beáll a ciklusom.

Igazából már eldöntött dolog hogy bejelentkezem egy meddőségi központba, csak nem tudom PCO-val, inzulin rezisztenciával hova érdemes.
Ha vetélésemet nem veszem figyelembe akkor már több mint 20 hónapja nem esem teherbe.

A PCO mellé még van egy pajzsmirigy alulműködésem is. A Closti betegtájékoztatóján szerepel, hogy „pajzsmirigy működési zavar esetén nem lehet szedni”, pontosan „ne szedje”.
És nekem a két gyógyitól a fejem is fáj, ha szedem a clostit a pajzsmirigy gyógyszert nem veszem be. 1 hónapig fájt a fejem.

Kicsit sok lett. Bocsi.
Segítségedet előre is köszönöm!
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyVas. Ápr. 18, 2010 3:29 pm

Franci írtam privit!
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Franci




Hozzászólások száma : 3
Points : 3
Join date : 2010. Apr. 09.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 12:27 pm

Ani! Privire ment!

Köszi
Vissza az elejére Go down
Netti
Lelkes fórumos
Netti


Hozzászólások száma : 248
Points : 253
Join date : 2010. Feb. 28.
Age : 44
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyKedd Ápr. 27, 2010 11:28 am

Sziasztok!
Látom nagyon kihalt itt minden. Azért gyertek lányok néha ide is, még ha nem is nagyon tudok írni, azért szeretném tudni kivel mi történt.
Nekem lehet, hogy vissza kéne mennem a dokihoz. Igaz nem tartom teljesen a diétát, de az utóbbi pár hónapban elkezdtem pattanásosodni és éhségrohamaim vannak. Este már alig bírom ki vacsoráig. Volt már valakinek ilyen? Pedig olyan jó volt minden amióta szedem a gyógyszert. És már majdnem 1 év telt el, lehet, hogy valamin megint változtatni kéne? Vagy mi változhatott?
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyCsüt. Május 20, 2010 9:20 pm

Sziasztok!

Jó hír! Very Happy Végre megvásárolható DVD-n a teljes dokumentumfilm, aminek a címe PCOS - Az ismeretlen betegség.

A film 1 perces spotját az alábbi linken is megtekinthetitek: https://www.youtube.com/watch?v=MeP7-nhiekU

Részletesen szó van benne az IR-ről, PCOS-ról és a hármas alapkezelésről. A DVD 990 Ft-ba kerül és a pcosdvd@gmail.com címen rendelhető meg.

Aki viszont jobban elszeretne mélyedni a témában, annak a 2000 Ft-os csomagot ajánlom, mert a DVD-n kívül kap egy tájékoztató füzetet, melynek címe: PCOS tájékoztató anyag a PCOS-ban érintettek és segítőik részére, amit dr.Breyer Helga belgyógyász szakorvos és Török Eszter dietetikus írt. Nagyon igényes, szép és rendkívül hasznos anyag sok képpel és IR-t magyarázó ábrákkal. Illetve a csomag tartozéka még egy 24 oldalas Diétás Kiskáté, amit Zentai Andrea dietetikus állított össze.

Továbbá örömmel osztom meg veletek, hogy már 17 önsegítő kör működik országszerte, a körvezetők táblázatát a http://www.pco-szindroma.hu/index2.html oldalról letölthetitek. Fejér és Veszprém megyei önkéntesek jelentkezését is reménykedve várjuk. Wink

A.
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptySzer. Jún. 30, 2010 11:42 pm

Sziasztok!

Jó hír: Július 11-én a tatabányai Gyémánt fürdőben a Sportnap keretében 13 órától ingyenes PCOS előadás lesz!

Túlsúly - hajhullás - pattanásos bőr – meddőség – később cukorbetegség!
PCOS?



Ismerjük meg, mi a PCOS!
A policisztás petefészek szindróma (PCOS) a fogamzóképes nők leggyakoribb hormonális eltérése, vezető női meddőségi ok. A betegség hátterében egy cukorbetegséggel rokon anyagcserezavar, az inzulinrezisztencia áll. Megközelítőleg a nők 5-10 százaléka lehet érintett.

A PCOS kialakulásában döntő szerepet játszanak az örökletes tényezők, de környezeti faktorok (kevés mozgás, nem megfelelő táplálkozás, stressz) által is jelentős mértékben súlyosbított betegség.

A PCOS tünetei:
• El-elmaradó menstruáció, rendszertelen vagy hiányzó peteérés
• Meddőség
• Sok, apró ciszta a petefészekben
• Teherbe esés esetén gyakoribbak a vetélések, terhességi cukorbetegség
• Aknés, pattanásos bőr
• Emelkedett inzulinszint a vérben, inzulinrezisztencia vagy lappangó diabétesz
• Megnövekedett szőrzet az arcon és a testen (hirsutizmus)
• Hajhullás, esetleg férfias jellegű kopaszodás
• Súlyproblémák, elhízás – itt fontos megjegyezni, hogy nemcsak elhízott egyéneket érint, kifejezetten sovány nők is lehetnek PCOS-es betegek.
Egyéntől függően előfordulhat az is, hogy nem az összes, csak egy-két tünet jelentkezik.

Megfelelő kezeléssel (helyes étrend kialakítása, a rendszeres testmozgás beépítése a mindennapokba, gyógyszeres kezelés) nemcsak a termékenység nyerhető vissza, hanem a később kialakuló cukorbetegség, magas vérnyomás, elhízás is kivédhető.

Országszerte a PCOS Szívügy Alapítvány égisze alatt szakemberek által támogatott önsegítő körök alakultak, melyeknek célja az ismeretterjesztés, tanácsadás, egymás segítése az életmódváltásban.

Előadó: Sári Nóra alapítványi kurátor, érintett, saját maga hozta létre a pcos.hu honlapot 2006-ban, a PCOS - ismeretlen betegség című film egyik szereplője.

A film egy perces reklámozó spotja:
https://www.youtube.com/watch?v=MeP7-nhiekU

Szeretettel vár minden érdeklődött a PCOS Szívügy Alapítvány.
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Helena

Helena


Hozzászólások száma : 5
Points : 5
Join date : 2010. Mar. 06.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyHétf. Aug. 02, 2010 12:57 pm

Sziasztok!

Nagyon leült a fórum!! Sad
Hol vagytok? Kivel mi történt??

Szép napot mindenkinek!

Heléna
Vissza az elejére Go down
Viki
Kezdő fórumos
Viki


Hozzászólások száma : 141
Points : 146
Join date : 2010. Mar. 01.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyKedd Aug. 03, 2010 11:22 am

Jé! Előkerültél, Heléna!!!
Hol jártál???? Mi van veled????

Igen, nagyon leült a fórum, mert senki nem ír rá? Tán már nincs is senkinek semmi problémája?! Wink
Mindenki ezerrel diétázik!!!! Rolling Eyes Laughing

Velünk semmi különös, a helyzet se nem jobb, se nem rosszabb.... Várunk....
Inkább azt mondd meg veled mi történt???
Olyan régen nem jelentkeztél, biztosan van mesélni valód!!!! Várom!
Vissza az elejére Go down
Helena

Helena


Hozzászólások száma : 5
Points : 5
Join date : 2010. Mar. 06.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyKedd Aug. 03, 2010 12:19 pm

Szia Viki! Smile

Velem sem történt semmi különös..
A diéta, mozgás megy ezerrel, a Meforal adagom már 3x850 mg... Fogytam már 17 kilót Very Happy
De még minimum ugyanennyit kell Rolling Eyes
A legutóbbi inzulinom megint horror lett, a fogyás ellenére, most várunk októberig, és ha nem javulok, jön az Adimet..
Közben megműtöttek, szerencsére minden gond nélkül ki tudták venni a miómákat Smile Legalább ez rendben van Smile

Teherbe esni nem sikerült még, lombikra meg nem mehetek a magas inzulin miatt, szóval várunk.
Az örökbefogadást pedig halasztanunk kellett idénre, mert a férjem rengeteget utazik, szinte sosincs itthon, ezért kértük a Tegyeszt, hogy idén ne jöjjön kiajánlás. A sorszámunk fogy azért, de még mindig csak a hetvenedik hely környékén járunk... szóval nem is hinném, hogy keresnének minket idén..

Mesélj, veletek mi újság??

Többiek merre vagytok?
Vissza az elejére Go down
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: IV. PCOS Szakmai konferencia és Közönségtalálkozó   IR és PCOS EmptySzer. Aug. 18, 2010 10:25 pm

MOTTÓ:
"Bármilyen üzleti tevékenységet folytatni reklám nélkül olyan, mint koromsötétben kacsingatni egy szemrevaló lányra. Te ugyan tisztába vagy vele, mit csinálsz, tevékenységed azonban mindenki más előtt titokban marad." Henderson Britt


Tisztelt Leendő Támogatónk!

A PCOS Szívügy Alapítvány 2010. november 20-án szervezi Budapesten a Kelenföldi Művelődési Központban a IV. Szakmai konferenciáját és Közönségtalálkozóját, melyre 300-350 érdeklődőt várunk az ország egész területéről.

A PCOS egy komplex anyagcsere-, és hormonális betegség, mely meddőséget okozhat. Egyik leggyakoribb női meddőségi ok.
Korai diagnózisa és komplex kezelése azonban nem csak a teherbeesés esélyeinek javítása szempontjából, hanem a betegség késői szövődményeként kialakuló cukorbetegség, szív- és érrendszeri megbetegedések, tumorok megelőzése miatt is fontos.
Hazánkban mintegy félmillió nőt érint, ezért népegészségügyi problémáról beszélhetünk - bár sokan nem tudnak a tüneteik mögött megbúvó elváltozás valós okairól, így annak kezeléséről sem.

Alapítványunk célja, hogy ezt a betegséget és a modern kezelési lehetőségeket megismertesse az érdeklődő szakemberekkel és az érintettekkel.
A konferencián neves előadók: orvosok, dietetikus, pszichológus, életmód-szakemberek ismertetik a PCOS kialakulásának okait, tüneteit, kezelését, és információkat nyújtanak a szükséges életmódváltásról is (diéta, sport, mentális támogatás, alternatív kiegészítő kezelések).

A konferenciát eddig elsősorban azok a 25-40 év közötti érintett nők és férjeik látogatták, akik feltehetőleg a PCOS miatt hiába vártak babára. Idén szeretnénk a célközönséget kibővíteni tizenéves fiatalokkal a megelőzés hangsúlyossá tétele miatt, illetve szakembereket meghívni. Ehhez intenzívebb reklámtevékenységre van szükség.

A program lebonyolításához szükségünk van az Ön támogatására.
A szponzorok anyagi vagy természetbeni támogatását (pl.:sajtó megjelenés, nyomdai segítség, diétás ételek-italok) a támogatás mértékének megfelelő reklámlehetőség nyújtásával tudjuk viszonozni.
Támogatónk a helyszínen kiteheti a saját molinóját, szórólapjait, személyes megjelenésre önálló standot is tudunk biztosítani a helyszínen.
Illetve ezt megelőzően minden szóróanyagon, plakáton szerepel a támogató neve és a logója. Legnagyobb támogatóinknak az alapítvány honlapján külön banner elhelyezésére (honlapunk látogatottsága: 150-200 fő/nap) is van lehetőség.
A konferencia programját mellékelten küldöm. Alapítványunkról, illetve magáról a betegségről bővebben a www.pco-szindroma.hu oldalon olvashat.

Köszönjük, hogy figyelmet szentelt levelünknek. Reméljük, hogy a program elolvasása után érdemesnek találja a konferenciát arra, hogy támogatóink sorába lépjen!

Köszönettel:
PCOS Szívügy Alapítvány, e-mail: pcos@pco-szindroma.hu
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Ani
Admin
Ani


Hozzászólások száma : 397
Points : 423
Join date : 2010. Feb. 28.

IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS EmptyVas. Aug. 29, 2010 8:03 pm

2010-ben metformin babád született vagy áldott állapotba kerültél?

Jelentkezz a 2010-es metformin baba moziba! Bemutató: 2010 november 20, IV. PCOS Közönségtalálkozó

Amire szükség van:

- nicknév vagy fantom neved
- a babád neve (ha már megszületett vagy tudható a neve)
- a babád születési dátuma vagy várható születési dátuma
- a teherbeesés előzményeinek rövid leírása pár mondatban (nehézségek, kezelés, időtartam)
- jó minőségű kép a babádról (terhesség esetén rólad, az arc takarásban maradhat) – max. 250 kb nagyságban!

Beküldési határidő: 2010 október 30
Az adatokat ide várjuk: sari.nora@pco-szindroma.hu, a tárgyban kérjük jelölni: Metformin babamozi 2010
Vissza az elejére Go down
http://www.uzleticoach.org/
Ajánlott tartalom





IR és PCOS Empty
TémanyitásTárgy: Re: IR és PCOS   IR és PCOS Empty

Vissza az elejére Go down
 
IR és PCOS
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Lombikbaba :: IR és PCOS-
Ugrás: